Odkryj Fukiera

Restauracja „U Fukiera” dziś jest żywym obrazem, namalowanym przez Magdę Gessler.
Zachwyca tu harmonijnie określona forma, w której skład na równi z wystrojem wnętrza wchodzą smak, zapach, kolor i dźwięk.
To miejsce nie tylko zachęca do patrzenia na nie jak na dzieło sztuki ale dyskretnie prowokuje do uczestniczenia w spektaklu, który tworzy razem ze swoimi gośćmi.
Wykwintna sztuka tworzy się tu codziennie od nowa, zdecydowanie przekraczając granice dawnej estetyki mieszczańskiej a głównymi aktorami codziennych spektakli są goście, którzy nas odwiedzają w poszukiwaniu nie tylko smakowych doznań.

Odkryj Menu

Nasze menu w sposób wyjątkowy łączy historię kamienicy, w której mieści się „Fukier”, z dawną, polską tradycją kulinarną i współczesnymi elementami kuchni południowoeuropejskich. Wizytówką Magdy Gessler jest ogromna dbałość nie tylko o jakość ale i o pochodzenie produktów, używanych w kuchni. Jej wiedza, doświadczenie ale i fantazja oraz apetyt na życie, w połączeniu z kunsztem naszych szefów kuchni, oznacza dla Państwa każdorazową, ekscytującą przygodę z wykwintnym smakiem dawnej Polski zmieszanym z iście południowym temperamentem i słowiańską gościnnością.

Sprawdź opinie naszych gości

STAROPOLSKA KUCHNIA

Wszystko bardzo smaczne, wystrój nawiązuje do kamienicy sprzed wojny, kolekcja win również jest imponująca. Obsługa miła i sympatyczna.

WONDERFUL

Wonderful restaurant, as soon as you step in you feel like you’ve gone back in time, the decor and ambience is perfect and the food was good too.

GUTE POLNISCHE KÜCHE


Sehr schönes Ambiete, es gibt auch Räume für Gruppen, so dass wir mit 35 Leuten zusammen in einem Raum essen konnten

ОТЛИЧНЫЙ РЕСТОРАН

На площади в старом городе расположен этот безумно красивый, с великолепным интерьером ресторанчик.