5 zasad i wskazówek na udane spotkanie biznesowe

5 zasad i wskazówek na udane spotkanie biznesowe

Jeszcze kilkanaście lat temu spotkanie biznesowe w restauracji, było rzadko spotykanym rozwiązaniem, ponieważ wiele firm w celu zachowania większego profesjonalizmu decydowało się na organizację tego typu wydarzeń w biurze. Wiązało się to ze stworzeniem sztywnej atmosfery, w której nie ma miejsca na luźniejsze uwagi, co jak wiadomo wiązało się również ze stresem. Jednak z biegiem czasu ta tendencja zaczęła się mocno zmieniać i dziś jest ciężko sobie wyobrazić, aby spotkanie biznesowe nie było organizowane w restauracji. W przypadku wielu firm stanowią one praktycznie część pracy.

Sprawdzona restauracja na spotkanie firmowe to takie miejsce, w którym będzie można liczyć na mniej formalną atmosferę, co da możliwość jego uczestnikom miłego spędzenia czasu. Przytłumiony gwar w połączeniu z pysznym jedzeniem, pozwala na stworzenie bardziej komfortowych warunków do prowadzenia rozmów, również i tych poufnych, dzięki czemu rozmówca/potencjalny partner biznesowy, łatwiej otwiera się na nowe propozycje. W ten sposób możliwe jest nie tylko zacieśnienie współpracy, ale także wynegocjowanie bardziej lukratywnego kontraktu. Spotkanie biznesowe w restauracji sprawiają, że w przypadku współpracy dwóch oddziałów lub firm, każdy z uczestników/przedstawicieli spotyka się na neutralnym gruncie, dzięki czemu żadna ze stron nie ma poczucia dominacji.

Zasady i wskazówki, o których należy pamiętać przy organizacji spotkań firmowych w restauracji?

W momencie organizacji spotkania biznesowego w restauracji, przede wszystkim należy ustalić jego charakter, dzięki czemu podejmiemy decyzję, czy umawiamy się na śniadanie, lunch lub kolację. Następnie warto jest pomyśleć o przygotowaniu listy gości, wyborze odpowiedniego i klimatycznego lokalu, w którym mamy pewność, że menu jest nie tylko dość różnorodne, ale co ważniejsze również bardzo smaczne. Warto jest także pamiętać, aby restauracja nie była zbyt hałaśliwa i tłoczna, co pozwoli na swobodne i komfortowe prowadzenie rozmowy.

Gdzie zorganizować spotkanie biznesowe w centrum Warszawy?

Doskonałym wyborem na organizację niejednego spotkania biznesowego w centrum Warszawy, gdzie króluje najlepsza polska kuchnia, będzie restauracja U Fukiera. Dzięki temu, że jej właścicielem jest jedna z najbardziej uznanych polskich restauratorek, czyli Magda Gessler, mamy gwarancję nie tylko wyjątkowej i przytulnej atmosfery, ale także najwyższej jakości obsługi. Dokłada ona wszelkich starań, aby sprostać najróżniejszym oczekiwaniom klientów, niezależnie, czy zdecydują się na organizacje spotkania biznesowego w formie lunchu, czy też kolacji.

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera