Gdzie wybrać się na wino w Warszawie?

Gdzie wybrać się na wino w Warszawie?

Warszawa to niezwykłe miasto. Ta tętniąca życiem metropolia przyciąga biznesmenów i turystów z Polski, ale też z całego świata, którzy na własne oczy chcą się przekonać o jej wyjątkowości. W Warszawie można znaleźć przeróżne atrakcje. Klimatyczna starówka czy bulwary wiślańskie to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Na pewno warto też odwiedzić Pałac Kultury i Nauki- symboliczne miejsce w stolicy. Jednak Warszawa to nie tylko zabytki, koncerty i inne rozrywki. To także znakomite lokale gastronomiczne, które słyną z przepysznego jedzenia i wykwintnych win. Zatem jaki lokal odwiedzić, gdzie na wino się wybrać, kiedy mamy ochotę na kieliszek tego wybornego trunku?

„U Fukiera”- od składu win po restaurację

Odwiedzając Warszawę, nie sposób ominąć tak kultowe miejsce, jak restauracja „U Fukiera”. Historia tego lokalu sięga XVI wieku, Znajduje się on w kamienicy, którą pobudował Grzegorz Krab, jeden z najsłynniejszych w tamtym czasie handlarzy win. W jej piwnicach magazynował on najprzedniejsze trunki. W XVIII wieku rodzina Fukierów stała się współwłaścicielem budynku. Dzięki nim kolekcja zgromadzonych w piwnicach win jeszcze bardziej się rozrosła. Znalazły się w niej najstarsze na świecie wina. Niestety wraz z wybuchem wojny i zajęciem Warszawy przez nazistów, ten wyjątkowy zbiór przestał istnieć. Na szczęście po wojnie kamienicę szybko odbudowano, a tradycje tego miejsca są kontynuowane przez najsłynniejszą polską restauratorkę, która przywróciła mu niepowtarzalny klimat.

Zakosztuj najlepszego w Warszawie wina

W Warszawie nie brakuje klimatycznych miejsc z wyśmienitym jedzeniem i wybornymi winami. Jednak przy okazji wizyty w tym mieście warto odwiedzić restaurację „U Fukiera”. To najbardziej znana w stolicy restauracja z winem. Serwowane są tam najlepsze trunki z całego świata. Karta win obejmuje między innymi:

  • wina musujące,
  • wina białe,
  • wina różowe,
  • wina czerwone.

Serwowane w lokalu wina pochodzą z najlepszych winnic. Można je zamawiać zarówno na kieliszki, jak i na butelki. Co najważniejsze, do każdego dania znajdującego się w menu, bez problemu znajdzie się w karcie win trunek, który będzie idealnym jego uzupełnieniem.

Idealne miejsce dla miłośników wina

Jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie na wino się wybrać przy okazji wizyty w Warszawie, odpowiedź jest jedna — koniecznie do restauracji „U Fukiera”! Można tam zakosztować wybornych trunków z całego świata. Restauracja oferuje znakomite wina z najbardziej znanych europejskich winnic, ale także tych, pochodzących z odległego Chile, Australii czy Nowej Zelandii. Amatorzy krajowych win również nie będą zawiedzeni. W restauracji serwowane są bowiem serwowane rodzime trunki pochodzące z winnicy Silesian. Na uwagę zasługują również wina z Węgier, szczególnie Tokaje, który niegdyś były składane w piwnicach Kamienicy Fukierowskiej.

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera