Restauracja U Fukiera jako element kultury i tradycji kulinarnej Warszawy

Restauracja U Fukiera jako element kultury i tradycji kulinarnej Warszawy

Tradycyjna kuchnia warszawska to tygiel wielu smaków, wpływów z różnych kultur, które utrwaliły się przez ponad 250 lat dziedzictwa kulinarnego naszej historycznej stolicy. Niegdyś popularne danie, takie jak pyzy z „Różyca” lub „gefilte fisz” powoli znikają z mapy kulinarnej Warszawy i odchodzą w niepamięć. Magda Gessler i jej najlepsza restauracja w Warszawie U Fukiera, zatrzymują dla potomnych kulinarny czas tego dumnego miasta, jednocześnie nadając lokalnej kuchni nowoczesny charakter.

Restauracja Fukier była najstarszą w Warszawie, a jej początki sięgają XVI wieku. Kamienica, w której mieści obecnie restauracja U Fukiera, została wybudowana na potrzeby handlu winami. Miejsce to działa prężnie przez wieki, szczycąc się obrotem najlepszymi trunkami z całego świata. W rękach Fukierów winiarnia pozostała do czasów II wojny światowej. Zrujnowany przez Niemców obiekt, po wojennej zawierusze wrócił do świetności. Dziś w swoich progach, obecna właścicielka Magda Gessler, wita gości z całego świata. Lokal został uznany zarówno przez polską, jak i światową krytykę za najlepszy w Polsce.

Rodzinny obiad U Fukiera

Urok Starego Miasta w Warszawie oraz wspaniała, niepowtarzalna atmosfera miejsca, które wypełnione dziełami sztuki i grą świateł sprawia, że spotkania rodzinne w restauracji przenoszą się na iście duchowy wymiar, nie tracąc swojego kameralnego klimatu. U Fukiera to miejsce spotkań i uroczystości, na których można kosztować tradycyjnych polskich potraw ze wszystkich regionów wzbogaconych o doświadczenia właścicielki restauracji.

  • Kuchnia polska, w tym tradycyjne warszawskie potrawy, niegdyś były wyśmiewane jako mało wyraziste i zaściankowe. Dziś nasza narodowa kuchnia przeżywa swój rozkwit, dzięki nowemu pokoleniu polskich szefów kuchni i restauratorów, którzy unowocześnili, a wręcz wskrzesili dawne potrawy.

Tradycyjna kuchnia polska w Warszawie serwowana U Fukiera jest bardzo chwalona za bogactwo smaku i jakość. Żadne imprezy okolicznościowe nie mogą obyć się bez domowych, sprawdzonych przez pokolenia dań, przyrządzanych według receptur, które Gessler znalazła w staropolskich książkach kucharskich.

Rozmowa o biznesie z wyjątkowym menu

Spotkania biznesowe w samym sercu Warszawskiej Starówki przy smacznej, polskiej kuchni i w szlachetnym wnętrzu restauracji u Fukiera mogą skończyć się wyłącznie sukcesem. Wyjątkowe menu, doskonała obsługa, formalny charakter miejsca sprawia, że czas poświęcony na sprawy związane z pracą i firmą będą jednocześnie niepomnianym doznaniem kulinarnym i estetycznym. Ikoniczne słodkości, klasyczne zupy, mięsa i ryby to znak rozpoznawczy restauracji U Fukiera, która na stałe wpisała się w kulturę i tradycję kulinarną Warszawy.

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera