5 sposobów na Carpaccio — jedna nazwa, wiele możliwości przygotowania

5 sposobów na Carpaccio — jedna nazwa, wiele możliwości przygotowania

Danie carpaccio serwowane jest zazwyczaj jako przystawka, a sama nazwa pochodzi od włoskiego malarza Cyprianiego. W 1950 roku, po raz pierwszy przygotował on tę potrawę, która w istocie była bardzo prosta z wyglądu, ale jednak od tamtego czasu, aż do dziś cieszy podniebienia większości osób. Czym jest carpaccio w wersji oryginalnej i w jaki jeszcze inny sposób można je sporządzić? Odpowiedź na przytoczone przed chwilą pytania znajdziesz w treści poniżej.

Carpaccio w wersji klasycznej i nowoczesnym wydaniu — czym jest?

Główną bazą tego dania są wybrane warzywa i owoce lub surowe mięso pokrojone w bardzo cienkie plastry, gdzie dodatki stanowią takie produkty, jak oliwa i kawałki parmezanu. Z biegiem czasu klasyczna wersja, jakim jest carpaccio wołowe, uległa małym modyfikacjom, dzięki czemu wzrosła popularność również na inne rodzaje mięsa, na przykład te z dzika, kaczki, a nawet ośmiornicy. Różne dodatki to również zasługa współczesnych wariacji smakowych, ponieważ do potrawy zaczęto dodawać różnorodne przyprawy, sok z cytryny, niekiedy też trufle.

Dzięki specyfikacji dania carpaccio i wielu możliwości jego przygotowania śmiało, można je podać nie tylko jako przystawkę przed daniem głównym, ale i również zastąpić nim przekąskę na imprezie. Wersja warzywna tej potrawy może stanowić natomiast świetną inicjatywę dla pospolitej surówki do obiadu, natomiast carpaccio przyrządzone z owoców idealnie wyręczy niejeden deser.

Jak zrobić carpaccio? — przepis klasyczny

Jeśli chodzi o klasyczną wersję tego dania włoskiego, wówczas niezbędne do przygotowania takiej potrawy jest mięso wołowe, świeże zioła, warzywa, przyprawy, a także niecodziennie używane dodatki.

Warto też wspomnieć, że podstawą przygotowania naprawdę dobrego i estetycznie wyglądającego carpaccio jest dokładność podczas przyrządzania oraz wybór tylko i wyłącznie składników dobrej jakości. Odpowiednia kompozycja dodatków oraz prawidłowe zestawienie smaków, z całą pewnością zaskoczy niejedną osobę.

Carpaccio z buraka – pyszny zamiennik mięsnej wersji

Potrawa ta przyrządzana jest z cieniutkich plasterków pieczonego lub gotowanego buraka oraz kilku smacznych dodatków. Wszystko wydaje się bardzo proste, natomiast w rzeczywistości wymagana jest staranna precyzja przy krojeniu w plastry i dobór tylko i wyłącznie takich składników, dzięki którym całe danie stworzy wykwintną kompozycję smaków.

Restauracja na spotkanie rodzinne

Słynna restauracja U Fukiera to z pewnością miejsce, w którym Magda Gessler trzyma pieczę nad pełną harmonią, rozbudowaną kartą dań oraz win, smaczną kuchnią i pięknym wystrojem. Naprawdę warto tam zagościć i przy okazji spróbować jednej z wyśmienitych potraw, czyli carpaccio z buraka z serem solan na rukoli w winegrecie koperkowym, które charakteryzuje się delikatnością i jednocześnie potrafi pobudzić zmysły niejednego konesera. Dodatkowo sprawna i miła obsługa kelnerów oraz ciepły klimat, pozwolą każdemu poczuć się jak w domu.

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera