Co to jest live cooking, czyli o gotowaniu na żywo

Co to jest live cooking, czyli o gotowaniu na żywo

Oczywiste jest, że gotowanie na żywo wzbogaca o wyjątkowe doznania kulinarne. Wybrane dania lub całe menu przygotowywane na oczach gości na jednym, lub kilku stanowiskach do gotowania stają się również wyjątkową atrakcją imprez. Live cooking to coś, co wyróżnia odważnych restauratorów i szefów kuchni, którzy są pewni swojego fachu i jakości serwowanych przez siebie potraw.

Live cooking w Warszawie jest coraz bardziej popularną atrakcją w kulinarnym światku stolicy. Jest nic innego, jak pokaz kulinarny, podczas którego gotuje się na żywo i dzięki czemu szef kuchni ma sposobność do interakcji z gośćmi, którzy go oglądają przy pracy. Z jednej strony jest to kulinarne show, które dzieje się na oczach ludzi, a z drugiej jest to możliwość do przekazania arkanów sztuki i tajemnic warsztatu kulinarnego widowni i obserwatorom.

Dlaczego live cooking staje się coraz bardziej popularny?

Przygotowywanie potraw poza kuchnią nikogo nie szokuj, gdyż od zawsze lat liczne restauracje oraz firmy cateringowe korzystały z ustawionych w plenerze stoisk grillowych. Z ofert licznych lokali gastronomicznych znamy także gotowanie przy stolikach gości, które odbywa się na specjalnych płytach i ladach.

Czas w branży nie stoi w miejscu i dlatego te trendy weszły w nową fazę. Idące z duchem, nowoczesne i innowacyjne restauracje ewoluowały w stronę bezpośredniego kontaktu z gościem, nie traktując go wyłącznie jako klienta, ale też smakosza. Wiele lat wstecz pojawiła się moda na tzw. otwarte kuchnie i trzeba przyznać, że z powodzeniem trwa ona do dziś. Dużym zainteresowaniem cieszą się lokale, w których za szybą, czy też za ladą, przygotowuje się dania na oczach gości. Gotowanie na żywo to kolejny naturalny krok w stronę budowania więzi z klientami.

Kulinarne eventy dla firm

Live cooking może mieć także charakter nieco bardziej zamknięty, stanowić atrakcję i być jednocześnie częścią np. spotkania firmowego. Pokazy kulinarne dla firm są obecnie hitem i cieszą się słuszną estymą, ze względu na fakt, że przez ostatnie lata gotowanie stało się dla wielu osób pasją. O tym, jaki charakter będzie miało firmowe live cooking, decyduje składowa wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest wybór miejsca spotkania firmowego. Restauracja U Fukiera Warszawa wydaje się doskonałym wyborem z uwagi na lokalizację, niepowtarzalny klimat, ale przede wszystkim renomę kuchni Magdy Gessler i kunszt szefów kuchni.

Live Cooking to forma sztuki, w której szefowie kuchni przygotowują swoje danie i podają je do stołu

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera