Gdzie zjeść w Warszawie?

Gdzie zjeść w Warszawie?

Warszawa to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Polski. Znajduje się w niej wiele restauracji oraz lokalów gastronomicznych, gdzie skosztować można dań z całego świata. Mimo to są osoby, które w stolicy kraju chciałaby spróbować tradycyjnej polskiej kuchni. Do gustu z pewnością przypadnie im legendarna restauracja na warszawskiej starówce.

U Fukiera – znakomita polska kuchnia

Nasza restauracja U Fukiera znajduje się na warszawskiej starówce. Jest to najstarsza restauracja w Warszawie. Historia tego miejsca sięga aż XVI wieku, gdzie początkowo znajdował się skład z winami. Obecnie lokal zarządzany jest przez słynną restauratorkę Magdę Gessler. Zdecydowanie warto do nas przyjść, nie tylko ze względu na doskonałe dania, ale też wystrój i atmosferę. Jest to miejsce z duszą, w którym spożywanie posiłków staje się prawdziwą celebracją.

Co można zjeść U Fukiera?

Nie brakuje głosów, że restauracja U Fukiera to najlepsza polska kuchnia. Trudno im się jednak dziwić. Menu powstało w oparciu o tradycyjne polskie przepisy z różnych części Polski, wzbogacone zaś zostało współczesnymi elementami kuchni południowoeuropejskich. Dania przygotowujemy ze świeżych produktów, zakupionych od lokalnych producentów. W karcie nie mogło zabraknąć rosołu, do wyboru są falki po warszawsku oraz czerwony barszczyk na zakwasie. Fani ryb mogą zamówić łososia lub sandacza, zaś miłośnicy mięsa mają możliwość skosztowania kotlecików cielęcych, polędwicy, kotleta schabowego, kaczki i jagnięciny. Wśród innych, wartych spróbowania potraw, wymienić można placki ziemniaczane z gulaszem węgierskim, kołduny litewskie, pierogi z różnym farszem, pasztet z dziczyzny. To tylko niektóre z propozycji. Jako restauracja z kuchnią polską oferujemy pyszne, dopracowane w każdym szczególne dania, przygotowane w oparciu o najlepsze tradycyjne kulinarne w naszym kraju.

Komu restauracja przypadnie do gustu?

Restauracja Magdy Gessler przypadnie do gustu przede wszystkim osobom, które cenią sobie dania wysokiej klasy. To idealne miejsce dla miłośników polskiej oraz lokalnej kuchni. Warto nas odwiedzić ze swoimi przyjaciółmi i bliskimi z innych krajów, ponieważ będą oni mieli możliwość skosztowania polskich specjałów w najlepszym wydaniu. Nasz lokal często wybierany jest jako miejsce biznesowych i rodzinnych spotkań. Nic dziwnego, ponieważ nasze dania są aromatyczne i smaczne. Duże wrażenie na naszych gościach robi także niebanalny, a zarazem nienaganny wystrój lokalu. Magnetyzuje również lokalizacja oraz historia tego miejsca. Jeśli zastanawiasz się: gdzie zjeść w Warszawie?, podpowiadamy: w restauracji U Fukiera!

Nasza restauracja na warszawskiej starówce otrzymała wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Nad przygotowywanymi potrawami czuwa wybitna restauratorka Magda Gessler. Najważniejszym argumentem, przemawiającym za tym, że warto nas odwiedzić są przede wszystkim pozytywne opinie naszych Gości. Staramy się tworzyć dania, które będą ich zachwycać, przywoływać wspomnienia, a także sycić. Wszystko to odbywa się w wyjątkowy miejscu oraz w wyjątkowej atmosferze.

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera