Jak zorganizować świąteczne spotkanie dla pracowników?

Jak zorganizować świąteczne spotkanie dla pracowników?

Święta Bożego narodzenia to wyjątkowy czas. W tym specjalnym okresie łączą się nie tylko rodziny – to również dobry moment ba budowanie pozytywnych relacji między współpracownikami. Zorganizowanie świątecznego spotkania przez szefa jest też miłym gestem w kierunku podwładnych oznaczającym, że chce on wyrazić im swoją wdzięczność za trud i zaangażowanie w wykonywaniu zawodowych obowiązków przez cały rok. Na co należy zwrócić uwagę, przy organizacji świątecznego spotkania, aby mieć pewność, że będzie ono udane?

Wybór najlepszego miejsca i czasu do organizacji spotkania

Udane świąteczne spotkanie dla pracowników powinno odbywać się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Oczywiście organizacja spotkania w dzień wigilii nie będzie zbyt dobrym pomysłem – w tym dniu pracownicy i tak często mają skrócone godziny pracy, poza tym najczęściej zależy im na tym, żeby dotrzeć jak najszybciej do swoich najbliższych. Najlepszy okres na organizację świątecznego spotkania szefostwa z pracownikami przypada na okres pomiędzy 19.12 a 23.12, choć oczywiście w zależności od wewnętrznych ustaleń można zrobić to nieco wcześniej. Najlepiej w godzinach pracy – wówczas większość pracowników będzie mogła się stawić na takim spotkaniu. Bardzo ważne jest to, by o planach i dacie świątecznego spotkania poinformować pracowników możliwie jak najwcześniej, aby mogli oni być dyspozycyjni tego dnia.

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym zostanie zorganizowane świąteczne spotkanie pracowników. Można w zależności od możliwości zorganizować je w firmie bądź skorzysta z oferty jednego z lokali specjalizujących się w obsłudze tego typu wydarzeń – najlepsza restauracja na spotkanie firmowe w Warszawie to lokal U Fukiera. Miejsce z pewnością wyróżnia się klimatem, ale i smacznym, wysublimowanym menu. To w końcu lokal, który stworzyła jedna z najlepszych restauratorek, czyli Magda Gessler. Jeżeli tradycyjna kuchnia polska to coś, co ma się znaleźć na przejęciu świątecznym w gronie pracowników, a impreza odbywa się w biurze, można skorzystać również z cateringów przygotowywanych przez restaurację. To najlepsze potrawy, które urozmaicą świąteczne spotkanie w Warszawie. Barszcz rubinowy, uszka z prawdziwkami czy ryby wykonane na wiele sposobów sprawią, że wieczór będzie przebiegał w miłej atmosferze w towarzystwie smacznego posiłku.

Kto powinien pojawić się na świątecznym spotkaniu firmowym?

W teorii świąteczne spotkanie przeznaczone jest wyłącznie dla pracowników zatrudnionych w jednej firmie. I w praktyce w większości przypadków tak właśnie jest. Takie spotkanie jest zupełnie inne, tu panuje luźniejsza, odrobinę mniej formalna atmosfera. W firmach stawiających na politykę prorodzinną coraz częściej można spotkać się, z tym że charakter takiego spotkania jest nieco inny. To specyficzny typ działania, tu poza pracownikami w świątecznym klimacie spotykają się ze sobą również ich rodziny.

Świąteczna atmosfera!

Żadne świąteczne spotkanie dla pracowników nie będzie udane bez odpowiedniej, świątecznej atmosfery. Bez tego takie wydarzenie nie będzie mogło zostać zaliczone do udanych.

Warto pamiętać o tym, że tak naprawdę wszyscy pracownicy przez cały rok pracują na to, by przy stole w czasie pracowniczej wigilii panował pogodny, pełen życzliwości i pozytywnych myśli nastrój.

Świąteczne spotkanie firmowe może być pełne nie tylko smacznego jedzenia i luźnych rozmów. Organizatorzy mogą zadbać też o dodatkowe atrakcje takie jak występ iluzjonisty konkury z nagrodami, potańcówka z DJ-em itp.

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera