Jak zorganizować wigilię firmową w biurze?
Dziś wiele firm chcąc docenić niejako całoroczne starania swoich pracowników, a czasem także bardziej ich ze sobą zjednoczyć, organizuje firmowe wigilie. Takie wydarzenia mogą mieć miejsce nie tylko w lokalach zajmujących się tego typu organizacją. Wiele firm woli wigilię zorganizować w biurze – to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że zostanie wybrany najlepszy catering. Jak powinno wyglądać takie spotkanie od strony organizacyjnej, aby było one udane?
Wigilia firmowa w biurze – jak ją dobrze zorganizować?
Tylko pozornie organizacja wigilii w biurze wydaje się zadaniem trudnym i wymagającym mnóstwo wysiłku. W rzeczywistości realizacji tego zadania może się okazać nie tylko prosta, ale i przyjemna. Warto jednak pamiętać o tym, że przy organizacji takiego spotkania należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.
Ustalenie daty i godziny
Organizując wigilię w firmie, należy odpowiednio wcześniej ustalić, o której godzinie takie wydarzenie będzie się odbywało. W przypadku wigilii biurowych najlepszym rozwiązaniem jest jej zorganizowanie w godzinach pracy. To pewność, że każdy będzie mógł wziąć w niej udział.
Wigilia firmowa powinna zostać zorganizowana w odpowiednim czasie. Nie może zakłócać codziennego rytmu pracy, dobrze by było również, by organizowana była w godzinach pełnienia obowiązków zawodowych. Dzięki temu więcej pracowników będzie się mogło na niej stawić. W przypadku wigilii poza godzinami pracy dla wielu pracowników mogłoby być to trudne. Warto ustalić nie tylko godzinę rozpoczęcia, ale i godzinę, o której wigilia firmowa w biurze się zakończy.
Troska o odpowiednią atmosferę
Atmosferę tworzą nie tylko ludzie (choć to oni mają na nią największy wpływ). To także dekoracje i świąteczne dodatki pozwalające oderwać się od codziennej pracy i poczuć trochę świątecznej magii. Możliwości udekorowania biura jest sporo. Jako że dekoracje będą umieszczane dużo wcześniej, niż ma się odbywać planowane wydarzenie, należy dobierać je tak, by nie przeszkadzał w codziennym wykonywaniu obowiązków.
Oficjalne zaproszenie
Każdy z pracowników powinien zostać zaproszony na firmową wigilię. Zaroszenie wcale nie musi mieć formalnej, papierowej wersji. Przełożeni mogą zaprosić pracowników na spotkanie świąteczne także ustnie. Dobrze jest poprosić ich o to, by potwierdzili (lub nie) swoją obecność. W większości przypadków zaproszenia wysyłane są mailowo – to dogodna forma komunikacji zarówno dla organizatora wigilii, jak i wszystkich zaproszonych osób.
Menu
Wigilia firmowa w biurze wymaga zamówienia odpowiedniego cateringu. Taki oferuje warszawska restauracja stworzona przez uznaną restauratorkę Magdę Gessler. U Fukiera to nowoczesne podejście do polskiej kuchni, a także smaczne potrwa przygotowane z najwyższej jakości składników. W U Fukiera można znaleźć najlepszy catering na wigilię firmową, dzięki czemu impreza ma szansę stać się udana. To znacznie lepsze rozwiązanie niż proszenie pracowników o przynoszenie swoich wcześniej ustalonych potraw.
Prezenty – tak czy nie?
Jeszcze przed wigilią firmową powinni zostać ustalone, czy pracownicy otrzymają podarunki, czy może sami nawzajem będą siebie nimi obdarzali. W tym przypadku warto mieć na uwadzę zdanie pracowników – nie wszyscy będą zwolennikami wzajemnego robienia sobie prezentów. Ta kwestia powinna być ustalona indywidualnie pomiędzy współpracownikami, aby później nie doszło do nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji.
Dbając o samopoczucie pracowników i przyjazną atmosferę warto, by pracodawca na koniec pokusił się o miły gest w stosunku do pracowników i podziękował im nie tylko za przybycie, ale i za ciężki, ale jakże owocny rok współpracy.