Solo dining – nowy trend w gastronomii

Solo dining – nowy trend w gastronomii

Solo dining to nic innego jak stołowanie się w lokalach gastronomicznych bez osób towarzyszących. Samodzielne spożywanie posiłków w restauracjach staje się coraz powszechniejsze. We współczesnym świecie nie brakuje singli, którzy chcą dbać o siebie i swoje przyjemności.

Solo dining, czyli coraz popularniejszy trend w gastronomii

Chodzenie samemu do restauracji to popularny trend na światowym rynku gastronomicznym. Nie traktuje się go już jako coś dziwnego, przejaw izolowania się od innych, ale jako sposób dbania o siebie. Zjawisko to związane jest ze sposobem życia ludzi zwłaszcza w większych miastach i miasteczkach. Coraz więcej osób decyduje się żyć w pojedynkę, czy też przez swój tryb życia, nie jest w stanie znaleźć czasu na spotkanie ze znajomymi.

Kolacja z samą sobą to sposób na odprężenie się po ciężkim dniu i poprawę swojego nastroju. Solo dining pozwala skupić się na przyjemnym klimacie restauracji i pysznym jedzeniu. Tradycyjne postrzeganie posiłku jako wydarzenia rodzinnego czy też spotkania, w którym można podzielić się jedzeniem z przyjaciółmi, zaczyna być traktowane jako coś niemożliwego do zrealizowania. Jedzenie w pojedynkę często okazują się koniecznością, która daje nam chwilę wytchnienia. Przychodząc solo do restauracji, możemy odpocząć, odciąć się od zgiełku i skupić wyłącznie na zaspokojeniu swoich potrzeb.

Dlaczego solo dining cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Chodzenie samemu do restauracji to zjawisko cieszące się ogromną popularnością co ma związek z kilkoma czynnikami:

  • wzrost liczby singli – współcześnie odnotowuje się coraz większą liczbę singli. Dla osób żyjących w pojedynkę, bez partnera czy dzieci, samotne uczęszczanie do lokalu gastronomicznego staje się codziennością,
  • potrzeba chwili odosobnienia – w codziennym zgiełku, chwila wytchnienia, ciszy i możliwości odcięcia się od świata zewnętrznego, jest na wagę złota. Chwila spokoju przy stole staje się dobrem luksusowym, solo dining właśnie na to pozwala,
  • poprawa zdrowia psychicznego – jedzenie w samotności może być też formą medytacji. Skupiamy się na zapachu, smaku i konsystencji dania, przeżywamy kulinarne uniesienia, zapominając przy tym o codziennych obowiązkach i problemach. Solo dining to znakomita propozycja dla osób zmagających się z narastających stresem i napięciem emocjonalnym.

Czy solo dining ma przyszłość?

Tak, według ekspertów trend ten będzie się rozwijał. Zyskał on uznanie nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europejskich oraz w Azji. Jedzenie w samotności będzie popularne, w szczególności w dużych aglomeracjach, ze względu na szybkie tempo życia mieszkańców. Restauracje natomiast dostosują swoją ofertę do gości jedzących samotnie, aby zapewnić im jeszcze lepsze wrażenia.

Gdzie można udać się na kolację solo?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej decydują się na spożywanie posiłków w samotności. Naprzeciw wychodzi im restauracja w centrum Warszawy U Fukiera, w której to single mogą rozkoszować się posiłkiem w przyjemnej atmosferze, klimatycznego lokalu. Nowoczesna kuchnia polska, jaką proponuje Magda Gesler, pobudza kubki smakowe, gwarantując niezapomniane doznania kulinarne, z którymi nie trzeba się nikim dzielić. Chcesz poznać nowe smaki, udając się na posiłek samemu? Polecamy między innymi słynny kotlet schabowy Magdy Gessler lub kaczkę Magdy Gessler, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

W dobie indywidualizmu oraz szybkiego tempa życia chwila spokoju przy stole staje się niezwykle cenna. Trend solo dining to nowość, stanowiąca odpowiedź na zmieniające się nawyki oraz potrzeby konsumentów.

Wszystkie wpisy
Rose Rose Rose

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie 
z tradycją sięgającą początku XVI wieku, wielokrotnie wyróżniana przez “Guide Michelin”.

Zapraszamy na wirtualny spacer po restauracji U Fukiera